Żyjemy

Żyjemy, kochani,żyjemy.Tylko czasu brak na wszystko. Cały tydzień w domu-Basia jelitówka, Kubuś i ja prawie(ja miałam już kilka tygodni wcześniej, po mnie Rafi). Kubuś był przeziębiony dość mocno, w między czasie wybuchła właśnie w Toruniu epidemia grypy jelitowej.

Jutro nasz Skarbuś ma Święto w Szkole, otóż  będzie pasowany na ucznia. Wybieramy się  oczywiście wszyscy w czwóreczkę-Basia też ,bo jutro wolne.Rafał zdążył wrócić z wyjazdu służbowego, nikogo się innego nie spodziewamy-wszyscy zajęci czymś innym ,nawet dziadkowie.

Jutro też jest święto nauczycieli.

A więc chcelibyśmy bardzo w imieniu Kubusia i swoim- bardzo podziękować –Kubusiowej asystentce pani Agacie, wychowawczyni pani Joasi ,nauczycielowi wspomagającemu pani Grażynce.

Oczywiście paniom Dyrektor.

A także:

Kubusiowej terapeutce Si-pani Ani, pani logopedzie-Marcie.

 

Oczywiście pani Monice z Prodeste(która uwaga wróciła do nas, ponieważ nasz nowy terapeuta pan Adam-szef Prodeste-jest chory, na czas choroby mamy znów panią Monikę).Cieszymy się z tego powrotu!!!

Myślimy powoli o powrocie na zajęcia do Navity, na razie zaczęliśmy trzecią płytę Johansena.

Jest ok., tylko szkoda,że Kubuś ma okres gryzienia-wychodzą zęby, gryzaki różne nie pomagają i trzeba go bardzo pilnować bo już załatwił kilka słuchawek.

Od piątku mamy nowe sekwencje i zabawy-jest ciekawie. Dzisiaj poszły znów kolejne nagrania, coraz więcej się tego robi. Do tego czas spędzony na przygotowywaniu planów dnia , piktogramów do sal na Kubusiowe szkolne zajęcia. Spędziłam trochę nocy. Mieliśmy małe zgrzytnięcie w szkole, ale teraz już lecimy do przodu.

Zapisaliśmy się na okres ferii zimowych do nowego ośrodka Fundacji Dzieciom w Warszawie. Rehabilitacja i nocleg za darmo. Można skorzystać raz na trzy lata. Mamy nadzieję ,że się uda wyjechać. Był ktoś z Was tam może???

Kubuś miał teraz trudny okres śmiechawkowy, konsultowaliśmy to z kilkoma terapetami Si, z którymi Kubuś ma styczność- wnioski, także opinia pani Moniki-Kubuś tak reaguje na stres , teraz są to śmiechawki . Zmiany-szkoła, musimy przez to przejść-jest już lepiej, ale teraz przez tydzień nie chodził do szkoły.

Mamy w planie wyjazd do neurologa w listopadzie i badanie EEG Kubusia, jest już zapisany w Warszawie. Tak na wszelki wypadek. Choć prócz tych śmiechawek to nic nie ma, śpi po 9 do 9 i pól godzin w nocy, spokojnie. W dzień  nic się nie dzieje, czasem jeszcze się zdenerwuje. Ale z dnia na dzień jest inaczej, nauczył się ostatnio obierać mandarynki-całe sam obiera, piecze ze mną ciasta. Mamy już pierwszy raz upieczoną drożdżówkę, ciasteczka (film jest na yuo tube), a w sobotę robiliśmy ciasto z jabłkami, prócz mojego osobistego wyciągnięcia ciasta na blachę, reszta Kubuś sam.Wcześniej torty , ma finki, sernik. Odpowiadam na pytanie ,nie jestem cukiernikiem.

Tak Kubuś lubi się paprać w jajkach i mące, teraz nawet już próbował-margarynę, jajka (nigdy wcześniej jajek nie jadł), mąkę. A jaki przy tym zadowolony, bezcenne.

Ostatnio sam bierze książki ze szlaczkami, do kolorowania albo kartki zrobione z rysunkiem przez Basię i chętnie koloruje. Zwraca uwagę jak mówię, żeby się starał i nie wyjeżdżał-aż jest zmęczony tym staraniem i koncentracją, albo kładzie sobie sam paluszek aby nie wyjeżdżać.

 

Pani Monika stwierdziła ostatnio ,że Kubuś zrobił stumilowy krok jeśli chodzi o komunikację. Zaczyna chcieć się z nami komunikować. Przytulasty nadal i całuny. Nadal lubiany przez dzieci i panie. Wczoraj miałam telefon od pani wychowawczyni, czy Kubuś wraca bo wszyscy tęsknią, dzieci ,panie i nawet jakaś mama pytała o Kubę.

Oj, tak nasz uczeń – jak to się życie toczy, ma 6 lat jest w szkole, miał być w klasie zero. Życie podjęło decyzję inną.

Myślimy,że bardzo słuszną, Przedszkole to by była strata czasu.

To na tyle , niebawem trochę zdjęć wrzucimy.

Pozdrawiamy serdecznie. Zdrówka życzymy. Do usłyszenia. Zaszki

Did you like this? Share it:
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.
2 komentarze
  1. Kaśka napisał(a):

    Fajnie ze napisałaś, byłam ciekawa co u nas. Ciesze się ze post pozytywny, a uczeń tai pilny. Mam nadzieje ze eeg bedzie prawidlowe, trzymam kciuki

  2. Agnieszka napisał(a):

    Zdrówka, Zosiu, zdrówka przede wszystkim.
    Bardzo cieszę się razem z Tobą z Kubusiowych postępów i trzymam kciuki za prawidłowy wynik EEG.
    Uściski:*

Dodaj komentarz

Wpisz treść poniżej. Spam i niecenzuralne wypowiedzi będą usuwane.

Uzupełnij działanie