Zaszki zaszaleli

Witamy Was Kochani, wczoraj i przedwczoraj mieliśmy bardzo fajny dzień. Przedwczoraj tj we wtorek Kubulek miał bal w przedszkolu, był w tym roku Chudym w kapeluszu, tylko na zdjęciach nie widać- mam nadzieję, że na tych przedszkolnych robionych przez fotografa będzie w kapeluszu- uwielbia go nosić. Niestety na wejście do przedszkola Kubuś był markotny, zaczął też pokasływać i z noska zaczęło się smarkanie.

Kubuś jako Chudy P1220653 P1220654 P1220655

Jak odebrałam Kubusia zadzwoniłam do Rafała I UMÓWILIŚMY SIĘ w Montenegro na kebab, ja już pojechałam wcześnie z Kubusiem, wybraliśmy sobie miejsce z kanapą i zamówiliśmy nie kebab tylko pizzę i strasznie niezdrowe frytki z mięskiem, surówką i tą  nie dobrą, psującą zęby colą, a zarazem jak to nasz sąsiad mówił gilgoczącą w język – niezdrowa ale wszyscy lubimy od czasu do czasu. Basia przyjechała z Rafałem, a tu niespodzianki-pierwsza w tym semestrze piątka z polskiego za sprawdzian- bardzo się cieszymy, bo u Basi zawsze na pierwszym miejscu muzyczne przedmioty a już inne to nie koniecznie (ale przy naszym zaganionym świecie, nie narzekamy), potem mówi do mnie, że pani z chóru na konkurs wybrała już piątkę na koncert do Wenecji, która powinna jechać, no i kto jest w tej piąteczce??? Nasza Basia- ale udany dzień, tylko haczyk tego wyjazdu – trzeba zapłacić, kilka dni w Wenecji-konkurs, zwiedzanie- super sprawa, tylko pytanie skąd wziąć na ten wyjazd ?? Jak powiedzieć dziecku, nie mamy teraz , może za chwilę, wyjazd do Warszawy- pójdzie znów tysiąc złotych-diagnoza, paliwo, trzeba coś zjeść po drodze, bo już rano wyjazd a powrót wieczorem, wyjazd Basi ma być przełom marca i kwietnia, ale już teraz trzeba zaliczkę 200 zł wpłacić. Nie wiemy skąd wziąć te pieniądze. Dlaczego one się nie mnożą w tym portfelu, tylko tak szybko znikają???

No to po spałaszowaniu pizzy do domciu. W domku na spokojnie zdążyliśmy jeszcze dwa razy pyknąć sekwencje, bo Kubuś ani myślał spać. Pobawiliśmy się według nakazu Pani Eweliny. Czas szybciutko zleciał. Leżenie z Kubusiem na zmianę, Kubuś teraz zasypia codziennie obłożony książkami, na pytanie „chcesz jeszcze poczytać i pooglądać obrazki ”odpowiada ”tak”. Krótko i rzeczowo, co się będzie chłopak w dyskusje wdawał???

Czas wrócić do dnia wczorajszego, a mianowicie – w Przedszkolu byliśmy już wyjątkowo rano, bo Kubuś obudził się 7.20, zaraz zadzwoniłam do przychodni umówić nas na wizytę, udało się 8.10, chwilkę się spóźniliśmy, ale w domu był huragan z tego pośpiechu, dostaliśmy syropki , do przedszkola Kubuś może chodzić na razie- osłuchowo ok. W przedszkolu się popłakał, ale wszedł do Sali. Dziś Pani Iza mówiła, że ładnie współpracował, po w przedszkolu 14.30 były zajęcia dla naszej grupy –rodzic -dziecko-metoda Weroniki Szerbone , wartościowe, ale za krótko jak dla mnie. Potem pojechaliśmy załatwić reklamację zabawek Kubusia, od świąt nie działają, nikt nie wie dlaczego.

W domku obiado-kolacja i do roboty. Dzisiaj Kubuś szybko zasnął, ten tydzień mamy bardzo jak na razie udany w wydarzenia. Co do mowy Kubusia na razie idziemy dalej, dzisiaj w Małych Ekspertach zakupiłam kilka pomocy Pani Wianeckiej- do słuchania i teatrzyk „Jaś i Małgosia”, mamy już „O rybaku i złotej rybce”- robiłam to przedstawienie w domu, fajna sprawa, gotowe tabliczki tekst, koszt 24 zł. Naprawdę polecam, frajda dla dziecka i rodzica . Tylko szkoda, że jeszcze nie dostaliśmy zwrotu refundacji faktur, długo to trwa. Długo. Mam nadzieję, że w końcu kiedyś będą te pieniądze.Jak zauważyliście dodaliśmy blogi, do których zaglądamy, jeszcze kilka dodamy- coś kulinarnego i rękodzieła, tam gdzie zaglądamy. Powoli te nasze zamierzenia, czasu brakuje i od razu to tak nie wychodzi jak by się chciało.

Pozdrawiamy serdecznie-jutro mam bardzo ważną rozmowę w sprawie Kubusia, o szczegółach już niebawem.

Pa kochani.

Zosia.

Did you like this? Share it:
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.
Dodaj komentarz

Wpisz treść poniżej. Spam i niecenzuralne wypowiedzi będą usuwane.

Uzupełnij działanie