Warszawa

Witajcie Kochani.

Czas leci nie ubłaganie szybko. W sobotę wybraliśmy się do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Pomimo strasznego hałasu udało się tam spędzić 4 godziny, w tym ponad godzinę w części tylko dla młodszych dzieci.

W tej części było super, zapachy zwierząt-lasu, odgłosy ptaków, chodzenie po mostku, dotykanie przeróżnych faktur, wir wodny-tu dopiero Kubuś się wyszalał(musiałam Go przebierać, taki był mokry).

Bawił się fantastycznie.

W tym czasie Rafał z Basią zwiedzał pozostałe atrakcje(Basia już była ze swoją szkołą, więc była obeznana co i jak).

Po ponad godzinie my dołączyliśmy do nich. Kuba bardzo dobrze się bawił w pozostałej części doświadczeń ciekawostek.

Strasznie lubimy takie miejsca, parę lat temu jak Kubuś był malutki byliśmy w Gdańsku w podobnym  centrum. Oczywiście wtedy nie na taką skalę .

Ale rzeczy podobne np. rower czy instrumenty.

Dużo z tych rzeczy zobaczycie na filmiku, polecamy .

Trwa 25 minut ale warto, jak nie byliście można się przygotować do wyjazdu.

Godne polecenia są jeszcze rzeczy na zewnątrz budynku, rury z których (jak dla nas) wydobywają się dźwięki fal morskich, albo rury-jak słuchawki telefonu można z odległości sobie pogadać.

Na miejscu jest sklepik z pamiątkami, my nic tam nie zakupiliśmy-drogo jak smok a po za tym jak wyszliśmy, (a wychodzi się przez sklepik), Kubuś był już strasznie zmęczony i chciał tylko puzzle ze zwierzątkami, które oczywiście już ma.

Jest tam też szybki barek, można coś przekąsić.

I rada na przyszłość ,jak się wybieracie a macie dziecko niepełnosprawne załatwcie sobie legitymacje dla dziecka niepełnosprawnego-ominiecie kolejki ,które tam są potężne i od razu kierujcie się do kasy nr,4-opiekun dziecka niepełnosprawnego wchodzi bezpłatnie –dziecko 50% ceny. Możecie oczywiście bilety kupić wcześniej online  , my nie wiedzieliśmy na 100% czy jedziemy ,więc tę opcję pozostawiliśmy.

No i bardzo ważne, macie dziecko z bardzo dużą nadwrażliwością słuchową??To sobie tam darujcie wyjazd.

My nie żałujemy, dużo doświadczyliśmy, Kubuś się wyszalał, Basia też zadowolona.

Specjalnie dla wirtualnej internetowej Babci Kubusiowej- Danusi zrobiliśmy zdjęcie autokaru z napisem Wołów.

Kubuś był komentowany i wzbudził zachwyt, jak słuchał informacji przez słuchawkę-jest nagranie ,zobaczcie koniecznie.(19 minuta)

A co jeszcze???

Niedziela, Basia bawiła się z Kubusiem a my pracowaliśmy w domu-sprzątanko małe.

Od poniedziałku normalność, Kubuś w szkole- troszkę było śmiechawek, biegania-ostatnio nie chce pisać liter i wyrazów w szkole, więc nadrabiamy w domu, w domu też lepiej koloruje-nagrywam filmy , bo panie mi nie uwierzą, że sam.Kubuś pisze już od ponad tygodnia w zeszycie.

We wtorek Kubuś miał basen, nie mogłam z Nim wejść do wody ale byłam obok zaraz przy wejściu do basenu.

Były dwie klasy dzieci, pan ratownik i pan ,który prowadzi zajęcia od basenu ,no i jeszcze trzy panie od dziewczynek. Kubuś wszedł i wyszedł sam do basenu, dla zachowania bezpieczeństwa miał ubraną piankę, skakał z chłopcami ze swojej klasy w tej wodzie, słuchał co pan do niego mówił-jestem strasznie dumna z Kubusia. W klasie sam wziął sobie pudełko z kanapkami i wyciągnął kanapkę, na przerwach już trochę więcej  bawił się z dziećmi- ostatnio w kręgle na dywanie.

Ma oczywiście chwile złości,( jak ma coś poprawić), śmiechawek i biegania. Oswajamy te zapędy Kubusiowe.

Chyba nie pisałam ,że dzieci dostają w szkole mleko w kartoniku, jabłuszka , paprykę albo marchewkę. Kubuś zaczął ostatnio zjadać obiadki w szkole, surówkę i mięsko.

Bo się zastanawialiśmy czy kupić na następny miesiąc???

Wczoraj nas dziecko zaskoczyło ,bo wszedł do Basi pokoju i włączył sobie sam Johansena, mówię, że dziś nie -bo mamy przerwę (zawsze dzień 7 przerwa)a Kubuś swoje ,włączył z powrotem . Nie wiem co na to pani Ania (, Kubusiowa terapeutka od Johannesa w Bydgoszczy).

Fakt ta płyta jest naprawdę bardzo przyjemna, co jedna to lepsza jak na razie.

Dzisiaj natomiast Kubuś kończył godzinę wcześniej lekcje, po obiedzie musielibyśmy czekać 1,30 min . na logopedę, więc zadzwoniliśmy do Navity czy możemy zamiast w listopadzie przyjść dzisiaj na zajęcia ,a z czego???Zaczęliśmy terapię czaszkowo-krzyżową. Wiele dobrego o niej słyszałam i znam osoby ,które sobie ją chwalą ,a że pan Marek z Navity zrobił kurs ,no to na co czekać??? . Pojechaliśmy-Kubuś z 30 minut wytrzymał 15. Jestem z tego powodu bardzo zadowolona. W piątek robimy kolejne podejście.

Jutro natomiast nasza Basieńka ma techniczny egzamin z fletu poprzecznego, strasznie się stresuje bo dwie rzeczy ma przygotowane a jedną zawsze się losuje ,no i się denerwuje co wylosuje. Jest oczywiście przygotowana, ale zawsze stres.

Do szkoły na lekcje nie idzie, będzie jeszcze ćwiczyć, zawsze jest ,że w dzień egzaminu można mieć wolne-zazwyczaj Basia z tego korzysta. Egzamin dopiero ma o 16, więc cały dzień, dziecko się będzie stresować . W piątek znów ma koncert z chóru. Chyba będziemy na nim  z Basią, zapowiada się ciekawie. Jutro Rafał ma imieniny.

To by było na tyle, dużo pracy, nie wiadomo za co się wziąć, ale dajemy jakoś radę- choć łatwo nie jest-padamy z Rafałem na twarz. Dzisiaj się zastanawiałam czy nie podjechać do szpitala, strasznie mnie nad ranem zaczęło boleć w klatce, ręce mi cierpły a potem jeszcze niesamowicie ścisnęło kilka razy w okolicach serducha, ale puściło. Jest trochę lepiej. Jak nie przejdzie to się przejadę. Ale myślę że się nagromadziły stresy i zmęczenie. Ot, co.

Pozdrawiam i serdeczności zostawiam.

Zosia-zdróweczka Wam życzę.

 

Filmik

 


 

Did you like this? Share it:
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.
One Response
  1. Kaśka napisał(a):

    Filmi zaraz obejrze tez mamy ochote tam zawitac, tylko ciagle jakos nam nie podrodze. Johansen i u nas mile widziany tyle ze przy drugiej plycie dostaje głupawki. O terazpi czaszowo krzyzowej tez slyszałam dobre opinie tylo u nas nigdzie w poblizu nie ma, dbaj o siebie serducho ma sie tylko jedno

Dodaj komentarz

Wpisz treść poniżej. Spam i niecenzuralne wypowiedzi będą usuwane.

Uzupełnij działanie