Przesłuchanie na policji

Dzisiaj byłam na przesłuchaniu w Komisariacie-Śródmieście Toruń. Wczoraj dzwoniłam telefonicznie złożyć kradzież puszki , a dzisiaj musiałam się stawić osobiście. Nigdy nie miałam do czynienia z policją, więc myślałam, że takie doniesienie o kradzieży można złożyć obojętnie na którym komisariacie, okazało się, że musiałam jechać wg adresu gdzie była postawiona puszka. Zeznanie złożyłam, dostałam zaświadczenie do Fundacji w sprawie tej puszki. Obecnie toczy się postępowanie, będzie przesłuchana jeszcze pani ekspedientka (takie procedury), potem wyjaśnienie na piśmie. Strasznie jest nam przykro z tego powodu, żeby okraść małe bezbronne dziecko???? Mnie  w tym kraju już nic nie zdziwi. Zbiórka będzie zamknięta jak tylko zwieziemy wszystko, osoby odpowiedzialne za zbiórkę wpłacą pieniążki na subkonto Kubusia. Jeszcze raz  dziękujemy Wam  z całego  serca  Kochani, którzy zgodziliście się postawić puszkę, wszystkim którzy obdarowali Kubusia choćby grosikiem, i Wam Kochani Justysia i Darek – naprawdę wielkie, wielkie Dzięki. Miało być inaczej, myśleliśmy że uda się  załatać jakąś dziurę ?? Niedługo znów kolejne wyjazdy, znów nowe potrzeby. A tak ,teraz??? No cóż, musimy jakoś z tym żyć.

Dzisiaj troszkę będzie podziękowań, (tak jakoś wyszło). Znów Ktoś otworzył dla Kubusia Swoje ogromne Serducho, a Kto??? Nasza Kochana Pani Dyrektor Przedszkola, zgodziła się wypożyczyć na okres wakacji kilka pomocy, my zawsze na wakacje podwajamy naszą pracę, jest więcej czasu i to nam się bardzo przyda, pod koniec wakacji wszystko zwrócimy. Dziękujemy Pani Aleksandrze Szlendak za wypożyczenie obecnych pomocy i wcześniejszych, oraz za ogromną życzliwość dla nas rodziców, nie tylko nas ale wiem, że też dla innych rodziców, nie tylko dzieci niepełnosprawnych. To Wielki Człowiek, O wielkim sercu dla naszych dzieci.

Kolejne Podziękowania od nas należą się Pani Edycie Świtała za wspaniałą współpracę całoroczną, za każdą chwilę rozmowy, wsparcia i pomocy. Dziękujemy. Podziękowania dla Pani Ewy z naszej grupy, Pani Eweliny, Moniki i Magdzie- bardzo fantastyczne panie. Podziękowanie dla Sali Zabaw ”TOLUŃ”, którzy będą zbierać dla Kubusia zakrętki. Dziękujemy bardzo, (zerknijcie na ich propozycję wakacyjną- jaka obszerna). Oferta półkolonii letnich

Czego jeszcze zapomniałam dopisać??? A już wiem, dotyczy wpisu wyjazdu do Opola, a dokładnie naszego wyjścia do ZOO. Otóż  jak byliśmy w tym ZOO, było tam kilka wycieczek i była sobie taka jedna ( gdzieś na oko pierwsza klasa), idziemy sobie, a tu nagle jedna z dziewczynek do Kubusia ”CZEŚĆ MAŁY”. Szczęka mi opadła i mówię „Cześć duża”. No ładnie, tak się teraz podrywa. Kubuś był nieporuszony, absolutnie.

Wydarzenia.

Poniedziałek, poranek z wrzaskiem, potem po chwili dopiero Kubuś zabrał się za śniadanie. W przedszkolu coś Mu się rano nie podobało i był lekki sprzeciw, za chwilę ok. Natomiast przed obiadem dramat, spazma, krzyk i łzy się lały. Obiadu nie zjadł i zasnął, na pół godziny. Ale skutki tego mieliśmy wieczorem. Zasnął po północy i z krzykiem, płaczem i tak na zmianę. Rafał Go nosił, ja biegałam a to z piciem a to przytulić. Potem jeszcze do toalety i po wielkich bojach zasnął. Masakra. Dzisiaj nam przyszło do głowy, że do tej reakcji na badanie słuchu, może jest jeszcze to odczulanie i  stąd te zachowania ?????

Wtorek. Wczorajsze późne zaśnięcie i bieganie miało następstwo późnego wyjazdu do przedszkola, ale wcześniej zadzwoniłam i powiadomiłam przedszkole. Rano już nieco spokojniej, w przedszkolu znów lekki krzyk przed obiadem, Kubuś nie zjadł zupy, natomiast drugie danie spałaszował – wątróbkę i ziemniaczki. To Ci Kuba. Powrót do domu spokojnie, jeszcze szybko do sklepu- Rafi dał nam zadanie, a Kubuś sytuację wykorzystał i wziął groszki z półki w sklepie. Ale przy kasie grzecznie Pani oddał do skasowania. W domu zjadł co nieco, dzisiaj kąpał się trochę w baseniku dmuchanym, był masaż w ryżu, stymulacja jak co dzień jamy ustnej, masaże piłką, kompresja stawów, skoki, literowanie-ćwiczenia koordynacji, mowy, zawijanie w folję  bombelkową, jazda na desce sensorycznej, nauka „tam”, ”tu”. A najważniejsze to wygłupy i mnóstwo całusów i przytulań. To Kubusie lubią najbardziej. Teraz już śpi, Rafał go usypiał przez 2h.

Teraz dopisek dla Asi – mamy Patryka, chodzi mi o zgrzytanie ząbków (dziękujemy za przemiły e-mail). Zapomniałam napisać wcześniej (może inni rodzice też skorzystają), kiedyś jak Kubuś zaczynał zgrzytać, szukaliśmy pomocy gdzie się da i znalazłam taki gabinet ortodontyczny w Warszawie, zakładają dzieciom takie specjalne aparaty na ząbki i to powoduje, że dzieci przestają zgrzytać. My się nie odważyliśmy, zobaczymy jeszcze jak u nas to będzie?? Może też będziemy musieli skorzystać. Może warto spróbować Asiu, może coś u Was też jest takiego. Poszukajcie. Podobno są efekty. Pozdrawiam serdecznie.

Pozdrawiam Roksankę i Jej rodziców, super dajecie sobie radę. Stronka fajna i ciekawa. Pozdrawiam też drugą Monikę, mamę Pawełka-dzięki za komentarz. To chyba na tyle, do usłyszenia.

Pozdrawiam z upalnej i deszczowej Wielkiej Łąki.

Did you like this? Share it:
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.
6 komentarzy
 1. sokrateska napisał(a):

  Bardzo mi przykro z powodu kradzieży pieniążków:(

 2. babcia Gosia napisał(a):

  Kubusiu, walcz Słoneczko z całych sił …Wychodź z tej tajemniczej krainy i poznawaj tylko dobre, piękne odsłony tego świata. Tych złych, niedobrych..niech ich nie będzie nigdy w Waszym życiu..
  Kradzież puszki..Jezu, ja wymiękam..Z datkiem dla dziecka. Wynaturzenie ludzi jest okrutne…Nic…złodziej kiedyś odpokutuje swój czyn. Dobro zaś falą powraca..
  Trzymajcie się..”gmina Bydgoszcz ” z Toruniem..Pełna symbioza.

 3. Joanna napisał(a):

  Kochani – jestem Wam wdzięczna za wszystkie informacje, bo juz tak dużo dzięki Waszym doświadczeniom skorzystałam! 🙂 Mam ogromną nadzieję, że może jakoś uda nam się spotkać w realnym świecie! W przyszłym roku planuję 3-tygodniowe wakacje w Polsce, a z Podlasia do Was nie jest tak daleko. 😉

 4. MonikaM napisał(a):

  Bardzo dziękuję za pozdrowienia;) Ja podobnie jak druga Monika podziwiam Was bardzo!:) ucałowania dla Kubusia:) i oczywiście dla Was:)

 5. Danuta mama Justynki napisał(a):

  Podczytuję Waszą stronkę także. Super, podoba mi się. Pozdrawiam cieplutko z słonecznego śląska.

 6. Monika mama Roksany napisał(a):

  Bardzo dziękujemy za pozdrowienia:)

  Podziwiam WAS za nieustanna walkę i pracę jaką wkładacie w rozwój Kubusia:)

  JESTEŚCIE WIELCY!

  Buziolki:*

Dodaj komentarz

Wpisz treść poniżej. Spam i niecenzuralne wypowiedzi będą usuwane.

Uzupełnij działanie