Papierki

Na wstępie dziękuję Wam moi Kochani za masę życzeń: a były takie na  portalu NK, blogu, telefoniczne i na żywo. Dziękuję, że pamiętaliście o mnie w dniu urodzin i imienin.

A co u Naszego synka, otóż fajnie- lepiej. Kilka spraw się wreszcie wyprostowało. Teraz Kubulek już śpi przy muzyce Kenny G (dobrze mu się przy niej zasypia,  jak Baśka będzie jeszcze uczyć się gry na saksofonie, to będziemy mieli drugiego Kenn’ego w domu).

Ale do rzeczy. Wczoraj tj. 15, dzwoniłam po raz kolejny w ciągu dnia do CZD w Warszawie, dokładnie do naszej Pani doktor Psychiatrii, obiecała, że zostanie przesłane nowe zaświadczenie do naszego MGOPS. Zaświadczenie niezbędne do SUO, czyli Specjalistycznych Usług Opiekuńczych (coś jakby częściowa refundacja kosztów prowadzenia terapii)

MGOPS zażyczył sobie aby na tym zaświadczeniu był jeszcze jakiś dopisek o powołaniu się na odpowiednia ustawę… Dostaliśmy przykaz dostarczenia nowego zaświadczenia pomimo, że ostatnie wydane zostało w lutym 2012- o treści dokładnie według wytycznych MGOPS). Jednym słowem ktoś czegoś nie doczytał w urzędzie i trzeba było 3 dni dzwonić do CZD i prosić, i tłumaczyć, i czekać na połączenie…. Ale na szczęście udało się. Ta biurokracja mnie wykończy…

Od wczoraj mamy przyznane nowe zajęcia SUO, tylko neurologopedię- 10 godzin w tygodniu, już działamy. Już są efekty dzisiejszej pracy- np. słowo piłka. Dużo ćwiczeń, dużo pracy w domu- ale co tam. Tak się cieszę, że mogłabym przytulić i wyściskać cały świat. Najpierw wieści, że Pani doktor się zgadza, że wyślą zaświadczenie, potem przyznanie SUO. Jeszcze tyle życzeń, telefonów w ciągu dnia. Super DZIEŃ!!!!!

Jeszcze jedno- zajęcia w BellaLine przedłużone do piątku włącznie. Zawsze dwa dni więcej aby zadbać o siebie…Obecnie jestem przeziębiona, Basia i Rafał też, a najmniej Kubuś- w poniedziałek byliśmy na osłuchaniu, nic niepokojącego nie wysłuchała Pani Pediatra. Ale strasznie suchy kaszel, w aptece zostawiliśmy, w jednej 164 zł, w drugiej 23zł. A podobno mamy prawo do bezpłatnej opieki zdrowotnej, bezpłatnego szkolnictwa itd itp… Poprawy za wiele nie widać, wczoraj tak mnie wzięło w przedszkolu, łzy ciurkiem – Pani Edyta podała mi kubek wody, myślałam, że się uduszę. Dziękuję za ratunek Pani Edyto!!!!

Ostatnio Kubuś znów spokojnie sypia całą noc, w przedszkolu były ostatnio dotykania główki o ścianę (tak jakby chciał sie uderzyć, ale kontroluje siłę) co mnie bardzo zmartwiło. Mówi na sylaby „Ku-Ba”, chciałam nagrać, ale jak zobaczył co kombinuję, to od razu przestał, (co za skromne dziecko), dzieli także „KO-GUT”, literuje „DOTA”, dzieli ”E- DYTA”, mówi „AGA” . Na razie trzeba poprosić, aby powtórzył, ale jeszcze 2 miesiące temu tego nie było. Więc może jednak to odczulanie działa???? A może zwiększona ilość logopedii??? Tego się nie dowiemy, ale ważne, że działa. Bardzo jesteśmy wdzięczni naszym Paniom: Nocoń, Świtała, Bross, Panu Przyrowskiemu- to ludzie z którymi Kubuś ostatnio miał najbardziej intensywne terapię lub „działania” wspomagające. Dziękujemy i Wam Kochani, Starzy Przyjaciele którzy nas wspierają i NOWI, którzy nas poznają. Niektórzy bardzo się przywiązują do historii i do samego Kubusia. Dziękuję Wam, że „stanęliście na naszej drodze”.

Myślę, że stan Kubusia wiele w nas zmienił, a we mnie szczególnie. Zmienił się diametralnie system wartości. Pojawiła się jeszcze większa wrażliwość na NIESZCZĘŚCIA, NA TO BY INNYM POMAGAĆ – CHCIAŁABYM ZOSTAWIĆ PO SOBIE JAKIŚ POZYTYWNY ŚlAD…

Zrobiłam uaktualnienie Testu ATEC, wynik-21 punktów mniej, czyli o tyle poprawił się stan Kubusia. Szczegóły w zakładce Test ATEC

Kubuś śpi smacznie, dzisiaj usypiała Go Basia- bardzo lubi jak Go usypia, wtula się mocno i po prostu zazwyczaj spokojnie zasypia. A ja pójdę sobie chyba teraz troszkę poprasować , bo mam już sporo zaległości. Ale przez te ćwiczenia mam też dużo więcej energii, organizm mi się już przyzwyczaił do rytmu dnia i w ciągu dnia nie czuje się „zmulona”.

Wszystkim życzę miłych, kolorowych snów.

Ach, bym zapomniała –DLA ZAINTERESOWANYCH MAM Z TORUNIA I OKOLIC: W SOBOTĘ (19-tego) OBCHODZONY JEST DZIEŃ MAMY Z FUNDACJI ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ ZAINTERESOWANI DZWONIĆ DO PANI ANI KOWALI 604408088

WSZELKIE INFORMACJE NA STRONIE FUNDACJI

Did you like this? Share it:
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.
Dodaj komentarz

Wpisz treść poniżej. Spam i niecenzuralne wypowiedzi będą usuwane.

Uzupełnij działanie