Niedzielny wypad

Dzisiaj Kubuś znów wcześnie się obudził, chyba sobie zakodował -6.30-przedszkole i tak się wybudza. Ale niestety, obudził też nad ranem – było jeszcze ciemno – wstaliśmy do Niego –Rafi Go wysadził, a ja się koło Niego położyłam . Zasnął, potem wstaliśmy i zaczęliśmy zabawę- dzisiaj ja mam poranny dyżur.

Zrobiliśmy fajny filmik : jak to układamy klocki( zaprosiliśmy później  Basię do zabawy ,bo już wstała), Kubuś układał postacie dziecięce różnych narodów, była zabawa zwierzątkami, łowienie rybek, oczywiście układanie alfabetu ( tu już wstał Rafi i zrobił nam królewskie śniadanie) . Potem to już poranna toaleta i ubieranie się przez Kubusia ( teraz ćwiczymy ubieranie rajstop) , było noszenie kamizelki, aromaterapia, słuchanie dźwięków – bardzo się Kubusiowi podobały –( jest tam kózka i krówka).

Było trochę gry na komputerze –w zadaniu jeśli, ktoś nie trafi i dobrze nie dopasuje- dziecko w grze mówi „ups”- to strasznie śmieszy Kubusia i chyba już potem specjalnie nie szukał par tylko, żeby było „ups”. Zrobiliśmy do obiadu jeszcze masaże – musieliśmy się wcześnie wyrobić ,bo jechaliśmy dzisiaj z wizytą do znajomych – wizyta planowana już od miesięcy i dopiero teraz nam się udało spotkać.

Mają też dziecko z podobnym problemem – dzieci się chwilami bawiły razem , przytulały , naśladowały . Bardzo dobrze  ich dziecko funkcjonuje. Wizyta bardzo udana i sympatyczna, mimo tego, że się spóźniliśmy (oczywiście przeze mnie pół godziny -15.30)- grzebałam się ,co tu dużo mówić –stroiłam się –była okazja ,jakoś ładniej się ubrać – na co dzień o tym nie myślę, a że wychodzimy teraz rzadko –właściwie w ogóle, to wyszłam z wprawy . Czasem fajnie jest poczuć się kobietą a nie tylko mamą i terapeutą. Wróciliśmy szybko bo jutro szkoła –egzamin i przedszkole – zajęcia – normalność . Wczoraj miałam , już takiego doła ,nic mi się już nie chciało – jakoś tak mi było smutno i źle. Ale wzięłam się w garść i do roboty.

Myślę ,że jestem ostatnio bardzo zmęczona , Rafał jest zmęczony ( co drugi dzień wyjeżdża do klienta o 5 rano a wraca po 22), Basia jest zmęczona – 6 klasa nie jest łatwo – egzaminy muzyczne, potem czeka JĄ zdanie dyplomu, egzaminy do gimnazjum – nie będzie łatwo, teraz jeszcze gra z pianina i fletu poprzecznego. Kubuś intensywna terapia i przedszkole , w domu też się nie lenimy.

Marzy nam się odpocząć, nabrać sił – do końca roku szkolnego jeszcze daleko –oj bardzo daleko!!!

Nie wiem jak to będzie ? Boję się czy podołamy ? Czy po drodze nic się nie wydarzy . Boję się i tak naprawdę nie wiem chyba sama czego? Czuję jakiś taki wewnętrzny niepokój. Kubuś w drodze powrotnej nam zasnął, czas wspaniały, bo o 19 ale jak dojechaliśmy przy przebieraniu się wybudził –zasnął znów i znów się obudził ,zaczął płakać –pomyślałam pewnie chce Mu się pić, owszem napił się ,ale po chwili zaczął znów płakać –poszliśmy do kuchni         – zjadł jogurt i bułkę . Rafi pomógł mu umyć zęby , kołysanka ale w swoim łóżeczku znów płacz .

O co znów chodzi ?         Dlaczego On tak płacze –zastanawiamy się? U znajomych ogólnie był pogodny, ubierał się sam , były chwile, że chciał do drzwi , nie chciał nic zjeść – tylko mnie dokarmiał, raz nie zawołał siusiu – ale inicjował innych do zabawy .  Trudne to wszystko, nawet nie wiecie jak. Czy kiedyś będzie normalnie u nas w domu?

Wiecie Co? Czasem to mam dość ,serdecznie dość – chciałoby tak się siąść i rozryczeć , ale tak na całego – tak porządnie ,ale czy to  coś da ,coś pomoże?? . Nawet nie wiecie jak trudno, jak bardzo trudno ciągle wybierać Basia –Kuba – w jednym momęcie nie da się spędzić zazwyczaj czasu razem ; wybory co kupić –Basia wycieczka czy Kubie pomoce ( jeszcze nie wiemy ile udało się nam zebrać z 1%, a w naszym portfelu szukamy zaskórniaków), ciągle tylko wybory, myślenie – aż głowa boli i zastanawianie się czy dobrze robię ?  I ta niepewność, i lęk czy znów nie przywali coś z grubej rury.
Pozdrawiam –Zosia.

Did you like this? Share it:
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.
Dodaj komentarz

Wpisz treść poniżej. Spam i niecenzuralne wypowiedzi będą usuwane.

Uzupełnij działanie