Mamy SUO!!!

Zajęło NAM dokładnie miesiąc załatwianie Specjalistycznych Usług Opiekuńczych.

Dużo formalności: przedstawienie osób , które mogą pracować z Kubusiem, papiery- dokumenty-masa tego, wywiady środowiskowe w domu. Nie było łatwo to wszystko znieść, ale przy tak pomocnych i przemiłych Paniach –Pani kierownik ZYTA SZYMAŃSKA , ZASTĘPCA KIEROWNIKA IWONA ARCISZESKA, PANI BEATA  ŻYCIŃSKA-to są osoby ,które u nas były i z nami współpracowały , z resztą w naszym Urzędzie Gminy Kowalewo Pomorskie, nie znalazła się jeszcze osoba , która byłaby nieuprzejma i nie służyła pomocą. Jednym słowem Pan Burmistrz może być dumny ze swoich pracowników .

Zajęcia specjalistyczne zaczynamy od 1 października  w wymiarze 10 godz. tygodniowo, więc ten tydzień gdzie nakłada nam się Tomatis musimy odrobić . Zajęcia mamy na razie przyznane do 31 grudnia 2011 roku, a dalej zobaczymy. Jedyny szkopuł ,że musimy dopłacać z własnej kieszeni 25% do każdej godziny (czyli niecałe 1000zł miesięcznie)- ( może znajdą się osoby, które mogłyby nam pomóc w kłopocie? Prosimy o kontakt- grosz do grosza i się uzbiera).

Jednym słowem Kubuś będzie teraz na wysokich obrotach i my razem z Nim . Do tej pory to była bułka z masłem .W tamtym roku Kubuś miał bardzo intensywną terapię – od maja do listopada -3 godz dziennie –codziennie –czasami też soboty, ale musieliśmy się rozstać z tą osóbką ( jak tylko pomyślę o niej to już mi nie dobrze-kłamca i oszust –dziwię się tylko , że jeszcze pracuje w szkole).

Po tej przygodzie byliśmy już bardzo ostrożni ,tak nam zostało to do dzisiaj. Cały czas pracowałam z Kubusiem sama , na chwilę ktoś się pojawił (raz była to osoba ,która miała ze sobą problem a chciała pracować z dzieckiem takim jak Kubuś – po pierwszych dwóch godzinach się rozstaliśmy , następna –na początku trzeba było wszystko pokazać ,jak załapała to niestety okazało się ,że nie może do nas dojeżdżać, potem kolejna też problem z dojazdem –bardzo mi przypadła , miała podejście do Kubusia.  Panią od sensorycznej mamy od marca , Panią neurologopedię od przełomu lipca/ sierpnia).Panie pracują od niedawna  z Kubusiem – bardzo lubi tę pracę. Jak na razie jesteśmy zadowoleni –hm- cóż za bardzo słodzić nie będę, też czytają stronkę –hi hi)

Sami sobie odpowiedzcie –patrząc na nasz skarb, jak się rozwija czy powinniśmy być z tej współpracy zadowoleni ?J a mam odpowiedź tylko jedną… Bardzo!!!

Teraz to się pewnie zastanawiacie a po co te zbiórki będą, po co piszę pilne potrzeby? To co jest potrzebne do pracy Kubusiowi do terapii ,to jedno –wyjaśniłam Kubuś szybko pracuje ;szybko łapie; więc  stąd tak dużo rzeczy  –trzeba pracować na bieżąco; wymieniać i tak w kółko. Jeżeli mamy SUO –to na co nam jeszcze potrzebne pieniądze? A więc Suo –jak Państwo doczytali mamy TYLKO do końca grudnia, a co potem –niewiadomo, w tym czasie mamy jeszcze wyjazdy do Ośrodka w Warszawie –w sprawie diagnozy i programu  ( wspominałam wcześniej ); za jakiś czas będzie kolejny z tym związany, wyjazdy codzienne :dojazdy do przedszkola ,terapię, hipoterapię, opłata przedszkola –wydatki na pomoce , opłata Suo 25% (z naszej strony) , wyjazdy do CZD, na diagnozy i programy sensoryczne – Pan Przyrowski…

Badania trzeba powtarzać i wszystkie płatne, chcemy Kubusia odczulić z metali ciężkich (potrzebne są wcześniej pieniądze- tak jak z Tomatisem ,trzeba mieć całą sumę , bo jak się zacznie ,to nie można przerwać) –chcielibyśmy pojechać z Kubusiem na delfinoterapię. Straszą, że zabiorą 1% ,więc aby się póżniej nie zastanawiać skąd wziąć pieniądze –trzeba już o tym pomyśleć dzisiaj –a nie potem siedzieć i płakać i nie dopuścić do przerwania terapii –bo to by się mogło źle skończyć dla Kubusia. Już kiedyś pisaliśmy , tak naprawdę to nie wiadomo ile będzie potrzebnych pieniędzy  wszystko jest bardzo drogie, ale już teraz widzimy ,że skutkuje.

Średnio miesięcznie na to wszystko potrzeba z własnej kieszeni ok. 3-4tys zł. Najważniejsze, że są efekty i to bardzo duże. Najmniej udało nam sie osiągnąć w mowie. Tu właściwie nie widać za wielkich sukcesów.

Więc mamy nadzieję ,że znajdą się ogromne serducha ,które nam pomogą-każda suma, nawet symboliczna złotówka może pomóc !!!Dziękujemy Wam !!!!

Did you like this? Share it:
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.
Dodaj komentarz

Wpisz treść poniżej. Spam i niecenzuralne wypowiedzi będą usuwane.

Uzupełnij działanie