Ludzie kartki piszą

Wczoraj poszłam spać o 2 .30, na poczcie dzisiaj kolejne godziny. Ale dzisiaj wszystko już poszło, niektórzy nie dostaną przed świętami, ale przed nowym rokiem, też mam nadzieję będzie miło.

Dzisiaj w przedszkolu był Mikołaj, były prezenty. Były zdjęcia z Mikołajem. Może się zakręcić od tych prezentów w głowie.

Był teatr ‘Zaczarowany świat„  z bajką. Wczoraj dzieci w przedszkolu miały wigilię, ubrane odświętnie. Pięknie to wszystko wyglądało.

Pojechaliśmy na SI- Kubuś dzisiaj robił pierniczki, zobaczcie jak wyglądają. Nie wiemy jak smakują, ale chyba są smaczne, bo Kubuś chodził i mówił” mniam mniam „, próbując surowego ciasta. Jak pierniczki się upiekły, to potem było zdobienie ich.

Na tablicy interaktywnej też Kubuś piekł pierniczki. Było huśtanie na huśtawkach, przeciąganie, masaże, Doman , układanie na tablicy, pisanie po śladzie.

Wróciłam dzisiaj do książki ”W naszym domu” – o chłopcu z Aspergerem,wypożyczona z biblioteki, oczywiście Jode Picoult. W tamtym tygodniu przeczytałam „Krucha jak lód”-Jode Picoult, dziewczynka chora na OI, gorąco polecam. Rok temu czytałam książkę”Barwne Cienie i Nietoperze” , napisana przez Axe  Braus- ur. W 1963 roku w Hamburgu. W 1984 przerwał studia prawnicze, aby- ku przerażeniu matki (gdyż zmagał się jeszcze ze swoim autyzmem) – spróbować szczęścia jako pisarz. Cierpliwość się opłaciła: za fragment Barwnych cieni i nietoperzy otrzymał w 2000 roku nagrodę miasta Hamburg. W następnych latach napisał jeszcze 2 książki, zajął się także filmem.

Polecam, mi osobiście ciężko się ją czytało. Kupiłam ją rok  temu- przeczytajcie!!!!!

Ale najbardziej polecam książkę „KOSMITA” autorka Roksana Jędrzejewska-Wróbel-po prostu super!!

Kliknijcie na TUTAJ a dowiecie się więcej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powrót do domu, dość szybki, nie mamy neurologopedii – pani chora. Dopiero widzimy się 2  stycznia 2012 roku. Bo w czasie między świętami  nie będzie Kubuś chodził do przedszkola i dzisiaj podjęliśmy decyzję, że na zajęcia dodatkowe też nie. Utwierdziło mnie w tym, dzisiejsze zachowanie poranne- wymioty przed wejściem do przedszkola. Musimy odpocząć. Musimy… Myślę  że i tak w te dni ja zrobię więcej w domu-będą grupy łączone więc raczej sama zabawa, a nie terapie. Muszę to wszystko, codziennie utrwalać, ale te zajęcia też są bardzo ważne i Kubuś je bardzo lubi.

Did you like this? Share it:
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.
Dodaj komentarz

Wpisz treść poniżej. Spam i niecenzuralne wypowiedzi będą usuwane.

Uzupełnij działanie