Jak nam można pomóc?

Każda pomoc jest mile widziana.

Można przekazać nam 1% z podatku. Możesz skorzystać z darmowego programu do wypełniania PIT za 2011r – tutaj

Można dokonać wpłaty indywidualnej na konto Fundacji Dzieciom – Zdążyć z Pomocą- której podopiecznym stał się Kubuś.

Można zorganizować zbiórkę publiczną, lub np jakiś koncert charytatywny (prosimy o kontakt)

A co najważniejsze można wesprzeć nas dobrym słowem, dodać otuchy, podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Z góry dziękujemy

Kubuś z rodzinką

 

Zdecydowaliśmy się na usunięcie ze strony listy potrzebnych pomocy do terapii dla Kubusia. Stwierdziliśmy, że nie potrafimy ciągle przypominać wszem i wobec, co potrzebujemy, jakie pomoce itd itp, takie wieczne wołanie o pomoc. Przecież nie leżymy do góry brzuchem i nie czekamy aż nam ktoś da. Sami jesteśmy na bardzo wysokich obrotach, chodzimy spać o drugiej, trzeciej. Nie jesteśmy z tych co tylko „na sępa”, sami wielu osobom pomagamy.

Wiemy, że w internecie jest masę blogów i stron służących już chyba tylko do tego by wysysać kasę. Może kiedyś założenia twórców tych blogów były bardziej szczytne, ale chyba obecnie stanowią dodatkowe źródło dochodu. Nie chcemy zatracić wartości dla nas ważnych, nie chcemy przestać być sobą. Poza tym przecież wszystkie fundacje i stowarzyszenia kontrolują dokumenty, rachunki, wydatki na leczenie i terapie. To po co zbierają ludzie kasę „na lewo”? Bo łatwiej? Bo nie trzeba się spowiadać?

My po świętach rozpoczniemy zbiórkę publiczną dla Kubusia do skarbonek w wyznaczonych lokalach. Samo zorganizowanie takiej zbiórki zajęło nam miesiąc. Takie są przepisy. Takie prawo. Pieniążki (jeśli coś w ogóle tam się zbierze), trafią na wyznaczone konto Fundacji i będzie można je wydać tylko na terapie i pomoce na podstawie rachunków i faktur. Nic na lewo. Wszystko oficjalnie. Zgodnie z prawem.

Może trudniej, może bardziej pracochłonnie, ale nadal pozostajemy sobą.